جدیدترین اخبار
1
گرامیداشت روز جهانی پرندگان مهاجر در استان بوشهر

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر در روز جهانی پرندگان مهاجر جمعی از کارکنان این اداره کل به بازدید منطقه حفاظت شده رفتند.

حسین دلشب در این باره توضیح داد: به مناسبت 22 اردیبهشت روز جهانی پرندگان مهاجر جمعی از کارشناسان این اداره کل با هدف پرنده نگری و بررسی شرایط موجود مناطق به پارک ملی دریایی نخیلو رفتند .

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با تاکید بر اینکه باید برای حفظ پرندگان  هم صدا می شویم نقش پرندگان را در ایجاد تعادل و زنده نگه داشتن  چرخه حیات بسیار مهم ارزیابی کرد و اظهار داشت: 

سفر پرندگان ممکن است در پاسخ به تغییرات آب و هوا ، دسترسی به مواد غذایی و یافتن زیستگاه مناسب باشد.بدون شک حضور پرندگان در یک منطقه دارای نشانه هایی است که از طریق آنها متوجه می شویم کدام زیستگاه در تعادل است و اینکه چرخه طبیعت دارد کارش را درست انجام میدهد.

وی ادامه داد : گاهی دیده می شود برخی از پرندگان مهاجر سفرهای نامنظم دارند و یا مهاجرتشان یک طرفه می شود که البته در مقابل بعضی از پرندگان بومی و غیر مهاجر هستند وحتی  جابجا نشدن پرندگان در نقاط مختلف جغرافیایی هم نشانه ای از تعادل در زیستگاه است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر افزود: پرندگان مهاجر جوجه آور تابستان گذران از اردیبهشت ماه به سوی مناطق و جزایر استان می آیند و تا اواخر اردیبهشت تخم گذاری می نمایند. این پرندگان مهاجر تا شهریور ماه مهمان استان بوشهر هستند.

وی خبر داد: سالانه حدود صد هزار قطعه پرنده  به جزیره نخیلو مهاجرت می کنند.

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
 
:: تمامی حقوق وب سایت متعلق به سازمان حفاظت محیط زیست می باشد ::