اخبار زیست محیطی
1
1397/2/2 يكشنبه به مناسبت روز جهانی زمین پاک پایان دادن به آلودگی های ناشی ازرها سازی پلاستیک در طبیعت

محمود مقیمی

همه ساله در22 آوریل مصادف با 2 اردیبهشت در تمام دنیا روز جهانی زمین پاک با شکوه تر و گسترتر برگزار می شود، زیرا سازمان های مختلفی که برای حفاظت از محیط زیست کار می کنند به این رویدادها ملحق میشوند. این رویداد جهانی بر اساس سوادآموزی زیست محیطی و اقلیم پایه گذاری شده است. افراد آگاه یک بار دیگر اینگونه رویدادهایی را برگزار می کنند که مشکلات زیست محیطی مختلف را بطور برجسته نشان دهند. رویداد کاشت نهال های بیشتر این انگیزه را در مردم  بوجود می آورد که از فواید کاشت و رشد نهال در مقاسیه با مضرات  قطع درختان آگاهی بیشتری بدست بیاروند. حامیان مختلف محیط زیست جلساتی را در مورد تغییرات اقلیمی برای افزایش آگاهی مردم  و موردی که ما روزانه آنها را نادیده می گیریم،, را برگزار می کنند. هدف این رویدادها تبدیل نسل حاضر به حامیان زمین است. دوچرخه سواران حامی محیط زیست با این کارشان باعث کاهش آلودگی محیط زیستی می شوند. در سالی که ما در آن هستیم  اجازه دهید ما در مورد برخی از فعالیت های روز جهانی زمین 2018 برای سال جاری بحث کنیم. سازمان هایی که در راستای کاهش آلودگی ها فعالیت دارند, تاکید زیادی به بازیافت مواد دارند چون با این عمل میتوان شرایط طبیعی زمین را حفظ کرد. سال 2018 امید جدیدی به بار آورد که مردم برای صرفه جویی در این سیاره با شیوه های سازنده تر تغییر وضعیت موجود زمین ایجاد کنند.

  فعالیت های آموزشی روز جهان زمین

این رویداد بیشتردر مورد افراد آموزش دیده است و آگاهی در میان آنها را به وجود می آورد تا بتوانند چشم انداز بهتری ازمحیط زیست پیرامونشون پیدا کنند. از آنجا که سیاره ما دستخوش یک سری مشکلات جهانی نظیر جنگ، آلودگی، گرمایش جهانی و غیره شده است بنابراین مهم این است که ما تحصیل کرده باشیم که در برابر آن صحبت کنیم و انگیزه و آگاهی مردم را در برابر آن افزایش دهیم. این زمین آینده ما و فرزندان ما نیز هست. نه فقط در روز جهانی زمین، بلکه در زندگی روزمره، این باید مأموریت ما باشد. آموزش و پرورش بهترین راهکار برای اطلاع رسانی ودادن پیام های ما است و این باید ماموریت کلیه حامیان محیطی زیست برای این روز و بقیه روزها باشد.

فعالیت روز جهانی زمین در مدرسه

مدارس بهترین سکو پرتاب برای  ایجاد یک لایه فکری  زیست محیطی در بین دانش آموزان هستند.  آنچه بچه ها در مدارس فرا می گیرند در بقیه عمر در ذهن آنها باقی خواهد ماند  و این چیزی است که زندگی آنها را شکل می دهد. در روز جهانی زمین پاک , اهمیت دارد که برای انجام فعالیت ها از وجود کودکان دانش آموز بهره برد تا  بیشتر و بیشتر با مسایل زیست محیطی آشنا شوند. اگر این کاراز مدرسه شروع شود، کودکان این پیام را برای بقیه زندگی در ذهن خود خواهند داشت. فعالیت بیشتر و بیشتر برروی این موضوع، تنظیم و برگزاری سمینارها و عملکردها، کار کردن در روز جهانی زمین پاک در معیت دانش آموزان و انجام برخی از مسایل و موارد زیست محیطی با کمک کودکان دانش آموز ما را به شدت به این هدف که نسل آینده بایستی حافظ منابع طبیعی و محیط زیست خود باشند ,نزدیک خواهد نمود.

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
:: تمامی حقوق وب سایت متعلق به سازمان حفاظت محیط زیست می باشد ::