اخبار زیست محیطی
4

3

2

1
1397/2/3 دوشنبه زنده گیری و درمان یک بهله پرنده شکاری در شهرستان دشتستان

به گزارش روابط عمومی اداره کل محیط زیست استان بوشهر ، با گزارش به موقع جوامع محلی درخصوص آسیب دیدگی پرنده شکاری در منطقه دهقائد شهرستان دشتستان ، پرنده مذکور زنده گیری و تحت درمان قرار گرفت.

مدیرکل محیط زیست استان بوشهر ضمن تشکر از جوامع محلی گفت: به محض اطلاع از موضوع مامورین اداره محیط زیست شهرستان دشتستان اقدام به زنده گیری پرنده مذکور نموده و به دامپزشک معرفی گردید که مشخص شد متاسفانه هدف گلوله ساچمه ای قرار گرفته است.

دلشب ضمن تشکر از اداره دامپزشکی شهرستان دشتستان که کار درمان این پرنده را بر عهده گرفتند ،  افزود:پرنده شکاری مذکور که کورکور سیاه نام دارد مورد جراحی قرار گرفت و ضمن خروج ساچمه ها از بال این پرنده، موضع آتل بندی شد و جهت تیمار و نگهداری به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دشتستان تحویل داده شده است که پس از بهبودی نسبت به رهاسازی آن اقدام خواهد شد.

حسین دلشب از مردم خواست با احترام به طبیعت و زیستمندان آن از تیراندازی بیهوده به سمت این پرندگان زیبا جدا خودداری نموده و درصورت مشاهده هرگونه تخلف شکاروصید و یا موارد آسیب دیدگی حیات وحش مراتب را با استفاده از سامانه تلفنی 1540 به اطلاع محیط زیست استان برسانند.

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
:: تمامی حقوق وب سایت متعلق به سازمان حفاظت محیط زیست می باشد ::