اخبار زیست محیطی
6

3

2

5

4

1
1397/2/4 سه‌شنبه پاکسازی ساحل خارک در روز زمین پاک

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر ، به مناسبت 2 اردیبهشت ماه و همزمان با روز جهانی زمین پاک همایش پاکسازی ساحل خارگ با حضور جمعی از مسئولین و دانش اموزان در جزیره خارگ برگزار گردید.

 در این همایش که از طرف اداره حفاظت محیط زیست و با همکاری شهرداری، شورای اسلامی، آموزش و پرورش خارگ  برگزار گردید تعدادی از مسئولین و همچنین دانش آموزان دختر شرکت داشتند. در این مراسم که همزمان با هفته سلامت هم بود بر نقش پررنگ زنان به عنوان ارکان اصلی خانواده در اشاعه فرهنگ حفاظت محیط زیست و بستر سازی مناسب برای سلامت روح و روان خانواده بحث و تبادل نظر شد.  و همچنین عنوان شد روز زمین پاک بهانه خوبی می باشد تا خانواده ها با پاکسازی فضای محیط پیرامون خود نسبت به حفظ محیط زیست و حفظ زمین به عنوان تنها کره خاکی قابل سکونت اهتمام بیشتری ورزیده و این فرهنگ را در جامعه  نیز نهادینه و به نسل های بعد  انتقال دهند. در این مراسم مجموعه پارک ساحلی و ساحل جزیره پاکسازی گردید.

همچنین در این مراسم عنوان گردید با توجه به شعار جهانی روز زمین پاک مبنی بر اینکه به استفاده از پلاستیک پایان دهیم از مضرات پلاستیک در طبیعت سخنانی ایراد شد و تاکید گردید از این پس در خریدهای روزانه از پلاستیک کمتری استفاده شود و بیشتر به سمت دنیای بدون پلاستیک حرکت کنیم.

 در پایان این مراسم از چند تن از فعا لین در حوزه محیط زیست با اهداء لوح سپاس تقدیر به عمل آمد.

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
:: تمامی حقوق وب سایت متعلق به سازمان حفاظت محیط زیست می باشد ::