اخبار زیست محیطی
5

3

2

1

6

4
1397/2/5 چهارشنبه مراسم بزرگداشت روز زمین پاک در دشتستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل محیط زیست استان بوشهر ، برنامه های بزرگداشت روز زمین پاک در شهرستان دشتستان برگزار گردید.

مدیرکل محیط زیست استان بوشهر ضمن اعلام این خبر گفت: دوم اردیبهشت برابر با ۲۲ آوریل، «روز زمین پاک» نام گذاری شده است . روز زمین پاک ،روزی است برای اهمیت وقدردانی نسبت به کره زمین ، این روز دوبار درسال ،یک بار در طول فصل بهاردر نیمکره شمالی و ودر طول فصل پاییز در نیمکره جنوبی برگزار می شود.

دلشب ضمن اشاره به شعار امسال روز زمین پاک (نه به کسیه های پلاستیکی)  در خصوص برنامه های اجرا شده در این روز گفت: اداره حفاظت محیط زیست دشتستان در همکاری با شهرداری و شورای اسلامی شهر برازجان ،دانشگاه علمی کاربردی بهزیستی، انجمن فرهنگ سازان دشتستان و سازمانهای مردم نهادشهر سعدآباد ، اقدام به نصب بنر اطلاع رسانی در سطح شهر ،برگزاری کارگاه آموزشی با محوریت محیط زیست وپاسداشت زمین ،پاک سازی عرصه های طبیعی شهر سعدآباد وهمایشی با محوریت موضوع بازیافت نمود.

حسین دلشب به مناسبت این روز (زمین پاک) از تک تک مردم فهیم وطبیعت دوست شهرستان دشتستان خواست: نسبت به اثرات رفتارمان به طبیعت وتاثیر آن برای نسل‌های آتی آگاهانه عمل کنند. هرکسی می‌تواند باتصمیمات ساده مانند استفاده کردن از کیسه های پارچه ای به جای کیسه های پلاستیکی  و  استفاده از وسایل نقلیه عمومی، صرفه جویی در سوخت و انرژی و می‌تواند جهان ما را متحول نماید.

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
:: تمامی حقوق وب سایت متعلق به سازمان حفاظت محیط زیست می باشد ::