اخبار زیست محیطی
1

2
1397/2/8 شنبه دانش آموزان بوشهری کیسه پارچه ای تولید کردند

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر جمعی از دانش آموزان مدارس شهرستان تنگستان با تولید نمادین کیسه های پارچه ای به کیسه های پلاستیکی "نه" گفتند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: به مناسبت روز زمین پاک در راستای شعار نه به کیسه های پلاستیکی جمعی از دانش اموزان تنگستانی با همکاری اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تنگستان اقدام به تولید کیسه های پارچه ای نمودند.

حسین دلشب با تاکید بر اینکه استفاده از کیسه های پارچه ای بجای پلاستیکی در برخی شهرستان های استان بوشهر بسیار نمایان و فراگیر شده است تشریح کرد: مواد پلاستیکی با توجه به قابلیت های فراوان و همچنین ارزان قیمت بودنشان، به شکل های مختلف در زندگی روزمره مورد استفاده قرار می گیرد، اما پلاستیک فسادناپذیر است و بنابراین تعجبی ندارد اگر زباله های پلاستیکی به عنوان یکی از بزرگ ترین معضلات زیست محیطی در دنیای امروز شناخته شود.

وی ادامه داد: شهرستان تنگستان نیز (با تلاش های صورت گرفته ، همراهی و حمایت پویش خودجوش مردم) توانسته است سهم بسزایی در کاهش تولید زباله و استفاده نکردن از کیسه های پلاستیکی داشته باشد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر اظهار داشت: گفته می شود هر شهروند ایرانی روزانه به طور متوسط سه کیسه پلاستیکی مصرف می کند. اگر فقط از طریق فرهنگسازی، شهروندان ایرانی را وادار کنیم حداقل روزی یک کیسه پلاستیکی کمتر مصرف کنند، ۸۱۶ میلیون کیسه پلاستیکی در سال کمتر مصرف می شود که رقم قابل توجهی است.  با دعایت مسائل ساده محیط زیستی می توانیم امیدوار باشیم در نهایت بتوانیم از شر زباله های پلاستیکی خلاص شویم.

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
:: تمامی حقوق وب سایت متعلق به سازمان حفاظت محیط زیست می باشد ::