جدیدترین اخبار
1

2
مديرکل حفاظت محيط زيست استان بوشهر در روز جهاني پرندگان مهاجر: برای حفظ پرندگان هم صدا شویم

به گزارش روابط عمومي اداره کل حفاظت محيط زيست استان بوشهر، روزجهاني پرندگان مهاجر که 10 سال است تابه امروز همه ساله در روزهاي نهم و دهم ماه مي ميلادي در جهان گرامي داشته مي شود، در سال جاري نيز مطابق با 19 و 20 ارديبهشت ماه در استان بوشهر موردتوجه قرار مي گيرد.

مديرکل حفاظت محيط زيست استان بوشهر با بيان اين مطلب گفت: اين روز که به منظور مشارکت همگان در موضوع حفاظت از پرندگان مهاجر و زيستگاه هاي آنها موردتوجه دوستداران محيط زيست و پرندگان واقع  شده است، بهانه اي است تا همه اقشار دولتي و غيردولتي با بهبود عملکرد خود نسبت به اين زيستمندان ارزشمند در راه بقا و حفاظت از نسل آنها کوشا باشند.

حسين دلشب افزود:  با عنايت به شعار امسال 2018 اين روز؛ "براي حفظ پرندگان همصدا شويم." لزوم توجه همه دست اندرکاران فعاليت هاي زيست محيطي در حفظ حقوق اين حيوانات در احداث ابنيه و تجهيزات مرتبط با توليد انرژي ضمن تمرکز بر انرژيهاي نوين و تجديدپذير و همچنين حمايت از تنوع زيستي آنها ضروري مي باشد.

وي تصريح کرد: عمده پرندگان مهاجر استان بوشهر شامل دو طيف مي باشند که گروهي از آنها پرندگان مهاجر تابستان گذران هستند که در نيمه اول سال جهت زادآوري به زيستگاه هاي مستعد استان به خصوص جزاير پارک ملي دير- تخيلو مهاجرت دارند و جوجه آوري غالب آنها در ماه هاي خرداد و تير مي باشد. طيف ديگر، پرندگان مهاجر آبزي و کنار آبزي زمستان گذران هستند که در نيمه دوم سال در استان حضور داشته و اوج جمعيت آنها در ماه هاي دي و بهمن مي باشد.

حسين دلشب با اشاره به اين که پاکسازي جزيره جهت تخمگذاري بهينه ساير پرندگان مهاجر ازجمله پرستو دريايي گونه سفيد انجام شده است افزود:  همچنين تعدادی نهال حرا نيز در محل هاي مستعد اين جزيره کاشته شد که رشد اين درختان در آينده تأثير بسزايي در بالا رفتن کيفي زيستگاه پرندگان حاضر در اين جزيره و تنوع زيستي آن خواهد داشت.

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
 
:: تمامی حقوق وب سایت متعلق به سازمان حفاظت محیط زیست می باشد ::