جدیدترین اخبار
1

2
شعار روز جهانی تنوع زیستی 2018

سازمان ملل متحد روز 22 می را  جهت افزایش آگاهی عموم و بالا بردن سطح درک مردم نسبت به مسائل مربوط به تنوع زیستی، ارزش‌های آن و گام هایی که می توانند در جهت حفظ این گنجینه گرانقدر بردارند، به عنوان روز جهانی تنوع زیستی اعلام کرده است. در همین راستا دبیرخانه قصد دارد در روز جهانی تنوع زیستی سال 2018 میلادی (برابر با اول خرداد 1397)، 25 امین سالگرد اجرایی شدنکنوانسیونرا جشن بگیرد.

شعار روز جهانی تنوع زیستی برای سال 2018:

" گرامی‌داشت 25 سال اقدام برای حفظ تنوع زیستی"

"Celebrating 25 Years of Action for Biodiversity".

این شعار با این هدف برگزیده شده است تا پیشرفت هایی راکه در سطح ملی و جهانی در راستای دستیابی به اهداف تنوع زیستی به دست آمده است،پررنگ‌تر نماید و ازدوست داران و فعالان محیط زیست در سراسر جهاندعوت نمایدتابا با برنامه‌های متنوعبه استقبال این رویداد ارزشمند رفته و اقداماتی را که از ابتدا تا کنون در راستای اهداف مذکور انجام گرفته است گرامی دارند.

" كنوانسيون تنوع زيستي در ژوئن سال 1992 امضاء و در سال 1993 برای کشورهای عضو لازم الاجرا گردید. تا کنون اعضای متعاهد به این کنوانسیون 196 کشور می باشد. این پیمان بین‌الدولی طیف وسیعی از موضوعات مربوط به تنوع زیستی را دربر می‌گیرد و اهداف سه گانه آن: حفاظت از تنوع زيستي،  استفاده پايدار از منابع و تسهيم عادلانه منافع می‌باشد.کشور جمهوری اسلامی ایران بر اساس قانون الحاق مورخ 6/3/1375 مجلس شورای اسلامی و تایید شورای نگهبان و ابلاغیه ریاست محترم جمهور به عضویت این کنوانسیون درآمده و طبق این مصوبه سازمان حفاظت محیط زیست بعنوان مرجع ملی کنوانسیون در ایران تعیین گردیده است.

این کنوانسیون دارای دو پروتکل الحاقی ناگویا در زمینه تسهیم عادلانه منافع و کارتاهینا در موضوعات مربوط به ایمنی زیستی می باشد و دبیرخانه کنوانسیون در محل معاونت محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست واقع می باشد."

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
 
:: تمامی حقوق وب سایت متعلق به سازمان حفاظت محیط زیست می باشد ::