اخبار برگزیده

درگذشت استاد هنریک مجنونیان ضایعه ای غم انگیز برای محیط زیست ایران است .استاد مجنونیان استادی فرهیخته و عاشق طبیعت ایران بود که سالها عمر خویش را صرف شناخت مناطق طبیعی و شکل گیری مناطق حفاظت شده و پارک های ملی ایران نمود و با ترجمه و تالیف های فراوان اصول حفاظت از مناطق مذکور را تدوین و با تدریس در مراکز دانشگاهی و علمی بویژه دانشکده محیط زیست همواره تلاش میکرد که دانشجویان و جوانان را به حفاظت از محیط زیست و مناطق حفاظت شده علاقه مند نماید .

1399/5/19 يكشنبه
.
برنامه مدیریت زیست محیطی شرکتهای نفتی در خلیج فارس باید تدوین و ارائه شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر، هرساله خلیج فارس شاهد وقوع آلودگی های متعدد و گسترده ناشی از نشت نفت از سکوهای نفتی و یا از خطوط انتقال نفت است که خسارتهای فراوانی را به اکوسیستم دریایی وارد آورده و حتی لکه های نفتی بعضا به سواحل نیز رسیده و خاک را در سواحل آلوده می کند. با توجه به آلودگی اخیر ناشی از نشت نفت از یکی از سکوهای نفتی خلیج فارس در روزهای اخیر با تلاش فراوان ادارات مرتبط اعم از شکرت نفت فلات قاره ، اداره کل بنادر و دریانوردی استان و اداره کل حفاظت محیط زیست پاکسازی و اقدامات گسترده ای انجام گرفته است.

1399/5/14 سه‌شنبه
.
حفاظت از خوریات و اکوسیستم دریایی از اولویت های محیط زیست استان بوشهر است

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر، اکوسیستم دریایی به همراه خوریات و تالابها زیستگاه انواع گونه های زیستی اعم از پستانداران، پرندگان، آبزیان و گونه های ارزشمند گیاهی است که حفاظت از زیستگاه های دریایی علاوه از بر حفاظت از گونه های زیستی و محیط زیست در میزان زادآوری ماهیان و آبزیان قابل صید موثر است. 

1399/5/14 سه‌شنبه
.
مهار و کنترل آتش سوزی در منطقه حفاظت شده بیرمی استان بوشهر

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر، آتش سوزی مراتع منطقه حفاظت شده بیرمی با حضور به موقع همیارات طبیعت بیرمی و محیطبانان مهار و از گسترش آتش سوزی جلوگیری گردید.

1399/5/14 سه‌شنبه
بيشتر

تاریخ بروز رسانی

يكشنبه 19 مرداد 1399 10:20:35

آلبوم عکس

بيشتر

معرفی کتاب

بيشتر

مقاله و گزارش

بيشتر
بيشتر

جوابیه

ایضاحی بر گزارش عسلویه گمشده در آلودگی های پتروشیمی در روزنامه ایران
به دغدغه زلال شهروندان دوستدار محیط زیست احترام بگذاریم
تکذیب خبر ناپدید شدن 1400 راس آهوان مند ناشی از وقوع سیلاب
خبر فروش آهو در استان بوشهر، کذب است
بيشتر

بازديدها

تعداد بازديد اين صفحه: 968221
تعداد بازديد کنندگان سايت: 132411671 تعداد بازديد زيرپورتال: 1499214 اين زيرپورتال امروز: 1120 سایت در امروز: 49971 اين صفحه امروز: 998
سال 1399  سال جهش توليد