اخبار برگزیده

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت استان بوشهر،  یگان حفاظت محیط زیست شهرستان دشتستان طی روزهای اخیر موفق به دستگیری یک نفر متخلف شکار و صید در بخش آبپخش گردید که تعداد 15 قطعه قمری وحشی را در منزل جهت خرید و فروش نگهداری می نموده است.

1400/9/11 پنجشنبه
هیچگونه پروانه شکار برای قطری ها صادر نشده است.

هیچگونه پروانه شکار برای قطری ها صادر نشده است

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر، در پی مشاهده تعدادی خودروی لاکچری با پلاک کشور قطر در شهر بوشهر نگرانی هایی مبنی بر احتمال ورود اتباع خارجی جهت شکار در کشور بوجود آمده است که شاید این افراد از کشور قطر جهت شکار گونه های جانوری وارد شده اند .

1400/9/11 پنجشنبه
برگزاری دوره آموزشی قوانین و مقررات محیط زیستی برای راهنمایان محلی و گردشگری.

برگزاری دوره آموزشی قوانین و مقررات محیط زیستی برای راهنمایان محلی و گردشگری

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر، مهدی جمادی از برگزاری دوره آموزشی قوانین و مقررات محیط زیستی برای راهنمایان محلی و گردشگری در اداره کل حفاظت محیط زیست خبر داد.

1400/9/11 پنجشنبه
بیست و چهارمین برنامه توان افزایی و آگاهی بخشی جوامع محلی اطراف پارک ملی دریایی نایبند در راستای پروژه رهاسازی جبیر: روستای زبار.

بیست و چهارمین برنامه توان افزایی و آگاهی بخشی جوامع محلی اطراف پارک ملی دریایی نایبند در راستای پروژه رهاسازی جبیر: روستای زبار

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر، مصطفی موذنی از برگزاری 24مین برنامه آموزشی در پیرامون منطقه حفاظت شده نایبند خبر داد.

1400/9/11 پنجشنبه
بيشتر

مقاله و گزارش

وضعیت محیط زیستی استان بوشهر - آبان 1400

استان بوشهر با ۲۳۱۹۷ كيلومتر مربع در جنوب غرب ايران واقع گرديده است. استان بوشهر از شمال به استان خوزستان و قسمتي از استان كهگيلويه و بوير احمد ، از جنوب به خليج فارس و قسمتي از استان هرمزگان ، از شرق به استان فارس و از مغرب به خليج فارس محدود است و داراي مرز آبي با خليج فارس به طول 916.34 كيلومتر مي باشد. آب و هواي استان از نوع گرم و صحرايي است كه در مجاورت دريا هوا گرم و مرطوب و دور از دريا گرم و خشك است. میانگین متوسط بارندگی استان 248 میلیمتر و رشته كوههاي متعددي در استان وجود دارد كه معروفترين قلل اين ارتفاعات عبارتند از قله دآرنگ به ارتفاع ۱۲۲۳ متر در شهرستان دير و شرق شهر بردخون، قله كلات بوريال به ارتفاع ۷۳۰متر، قله گچور به ارتفاع ۱۶۰۳ متر ، كوه گيسكان به ارتفاع ۲۶۰۰ متر ، كوه بزپر به ارتفاع ۱۴۲۰ متر، ارتفاعات خورموج به ارتفاع ۱۸۰۰ متر و كوه سياه به ارتفاع ۱۵۰۰ متر. مهمترين رودخانه هاي استان عبارتند از: مند، رودخانه دالكي، رودخانه شاپور، رودخانه حله، رودخانه اهرم، رودخانه شور. مهمترين تالاب استان تالاب حله با وسعت ۴۲۶۰۰ هكتار مي باشد. همچنين پارك ملي دير- نخيلو با ۲۰۰۰۰ هكتار وسعت، مامن گونه اي كمياب

بيشتر

آلبوم عکس

بيشتر

معرفی کتاب

بيشتر
بيشتر

جوابیه

ایضاحی بر گزارش عسلویه گمشده در آلودگی های پتروشیمی در روزنامه ایران
به دغدغه زلال شهروندان دوستدار محیط زیست احترام بگذاریم
تکذیب خبر ناپدید شدن 1400 راس آهوان مند ناشی از وقوع سیلاب
خبر فروش آهو در استان بوشهر، کذب است
بيشتر

بازديدها

تعداد بازديد اين صفحه: 1149176
تعداد بازديد کنندگان سايت: 149644607 تعداد بازديد زيرپورتال: 1704195 اين زيرپورتال امروز: 375 سایت در امروز: 20489 اين صفحه امروز: 282

تاریخ بروز رسانی

پنجشنبه 11 آذر 1400 10:15:28
سال 1400:  تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع زدایی‌ها