اخبار برگزیده

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر، پیرو وقوع آلودگی نفتی و مشاهده لکه های نفتی در نزدیکی جزیره خارک ،عملیات پاکسازی توسط اداره کل بنادر  و دریانوردی استان بوشهر آغاز شده است .

1400/11/6 چهارشنبه
اطلاعیه مهم: سوزاندن لاستیک در اراضی کشاورزی ممنوع است.

اطلاعیه مهم: سوزاندن لاستیک در اراضی کشاورزی ممنوع است

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر، هرگونه آتش سوزی و سوزاندن لاستیک و سایر مواد در اراضی کشاورزی ممنوع است. سوزاندن لاستیک به دلیل انتشار آلاینده های هوا و گازهای سمی و خطرناک موجب تهدید سلامت و بهداشت عمومی می گردد و بر اکوسیستم خاک و محیط زیست اثرات نامطلوب دارد. بنابراین از عمومی کشاورزان عزیز تقاضا داریم از هرگونه سوزاندن لاستیک و سایر مواد دیگر در اراضی کشاورزی در راستای جلوگیری از اثرات نامطلوب بر سلامت خود و سایر شهروندان و آسیب خاک و محصولات کشاورزی خودداری نمایند.  شایان ذکر است وفق قانون هوای پاک هرگونه ایجاد آلودگی هوا و سوزاندن پسماندها غیرقانونی و جرم محسوب می شود و در صورت مشاهده، متخلفین به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

1400/11/6 چهارشنبه
پاکسازی آلودگی نفتی در منطقه گلخاری گناوه.

پاکسازی آلودگی نفتی در منطقه گلخاری گناوه

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر، آلودگی نفتی منطقه گلخاری گناوه پاکسازی شد.

1400/11/5 سه‌شنبه
اهدا کتب زیست محیطی به کتابخانه تخصصی محیط زیست استان بوشهر.

اهدا کتب زیست محیطی به کتابخانه تخصصی محیط زیست استان بوشهر

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر، حیدر فقیه؛ رییس اداره آموزش و مشارکتهای مردمی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر در حاشیه کارگاه آموزشی ارزیابی زیست محیطی گفت: دو جلد کتاب با عناوین دوزیستان ایران اثر باربد صفائی مهر و هانیه غفاری و قوانین، مقررات، ضوابط واستانداردهای محیط زیست (محیط زیست انسانی) گردآوری علیرضا رحمتی، جهت ارتقاء و به روز رسانی کتابخانه به روسای ادارات حفاظت محیط زیست شهرستان ها تحویل گردید. شایان ذکر است که این کتابها توسط شرکت پتروشیمی پارس به اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر اهدا شده بود.

1400/11/4 دوشنبه
بيشتر

مقاله و گزارش

وضعیت محیط زیستی استان بوشهر - آبان 1400

استان بوشهر با ۲۳۱۹۷ كيلومتر مربع در جنوب غرب ايران واقع گرديده است. استان بوشهر از شمال به استان خوزستان و قسمتي از استان كهگيلويه و بوير احمد ، از جنوب به خليج فارس و قسمتي از استان هرمزگان ، از شرق به استان فارس و از مغرب به خليج فارس محدود است و داراي مرز آبي با خليج فارس به طول 916.34 كيلومتر مي باشد. آب و هواي استان از نوع گرم و صحرايي است كه در مجاورت دريا هوا گرم و مرطوب و دور از دريا گرم و خشك است. میانگین متوسط بارندگی استان 248 میلیمتر و رشته كوههاي متعددي در استان وجود دارد كه معروفترين قلل اين ارتفاعات عبارتند از قله دآرنگ به ارتفاع ۱۲۲۳ متر در شهرستان دير و شرق شهر بردخون، قله كلات بوريال به ارتفاع ۷۳۰متر، قله گچور به ارتفاع ۱۶۰۳ متر ، كوه گيسكان به ارتفاع ۲۶۰۰ متر ، كوه بزپر به ارتفاع ۱۴۲۰ متر، ارتفاعات خورموج به ارتفاع ۱۸۰۰ متر و كوه سياه به ارتفاع ۱۵۰۰ متر. مهمترين رودخانه هاي استان عبارتند از: مند، رودخانه دالكي، رودخانه شاپور، رودخانه حله، رودخانه اهرم، رودخانه شور. مهمترين تالاب استان تالاب حله با وسعت ۴۲۶۰۰ هكتار مي باشد. همچنين پارك ملي دير- نخيلو با ۲۰۰۰۰ هكتار وسعت، مامن گونه اي كمياب

بيشتر

آلبوم عکس

بيشتر

معرفی کتاب

بيشتر
بيشتر

جوابیه

ایضاحی بر گزارش عسلویه گمشده در آلودگی های پتروشیمی در روزنامه ایران
به دغدغه زلال شهروندان دوستدار محیط زیست احترام بگذاریم
تکذیب خبر ناپدید شدن 1400 راس آهوان مند ناشی از وقوع سیلاب
خبر فروش آهو در استان بوشهر، کذب است
بيشتر

بازديدها

تعداد بازديد اين صفحه: 1166558
تعداد بازديد کنندگان سايت: 151527562 تعداد بازديد زيرپورتال: 1723884 اين زيرپورتال امروز: 410 سایت در امروز: 31057 اين صفحه امروز: 318

تاریخ بروز رسانی

چهارشنبه 6 بهمن 1400 13:22:55
سال 1400:  تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع زدایی‌ها