اخبار برگزیده

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر، پس از پیگیری های مکرر اداره حفاظت محیط زیست گناوه جهت انجام تکالیف قانونی و رسالت اجتماعی خود در حراست و حفاظت از محیط زیست شهرستان مقرر شد نوبت دوم پاکسازی ساحل گناوه، در تاریخ نوزدهم مرداد انجام شود.

1399/5/21 سه‌شنبه
.
آبرسانی به آبشخورهای حیات وحش در منطقه شکار ممنوع کوه سیاه

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر، آبرسانی به آبشخورهای حیات وحش در منطقه شکار ممنوع کوه سیاه توسط فعالان روستای خون صورت پذیرفت. مهرداد نوروزی؛ رییس پاسگاه محیطبانی شهید محمدی بوشکان در این خصوص گفت: سالهای متمادی هست که فعالان و علاقمندان محیط زیست در منطقه اقدام به ساختن آبشخور برای حیات وحش می کنند و در ادامه نیز اقدام به آبرسانی آنها می نمایند.

1399/5/20 دوشنبه
.
پیام تسلیت مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر به مناسبت درگذشت استاد مجنونیان

درگذشت استاد هنریک مجنونیان ضایعه ای غم انگیز برای محیط زیست ایران است .استاد مجنونیان استادی فرهیخته و عاشق طبیعت ایران بود که سالها عمر خویش را صرف شناخت مناطق طبیعی و شکل گیری مناطق حفاظت شده و پارک های ملی ایران نمود و با ترجمه و تالیف های فراوان اصول حفاظت از مناطق مذکور را تدوین و با تدریس در مراکز دانشگاهی و علمی بویژه دانشکده محیط زیست همواره تلاش میکرد که دانشجویان و جوانان را به حفاظت از محیط زیست و مناطق حفاظت شده علاقه مند نماید .

1399/5/19 يكشنبه
.
برنامه مدیریت زیست محیطی شرکتهای نفتی در خلیج فارس باید تدوین و ارائه شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر، هرساله خلیج فارس شاهد وقوع آلودگی های متعدد و گسترده ناشی از نشت نفت از سکوهای نفتی و یا از خطوط انتقال نفت است که خسارتهای فراوانی را به اکوسیستم دریایی وارد آورده و حتی لکه های نفتی بعضا به سواحل نیز رسیده و خاک را در سواحل آلوده می کند. با توجه به آلودگی اخیر ناشی از نشت نفت از یکی از سکوهای نفتی خلیج فارس در روزهای اخیر با تلاش فراوان ادارات مرتبط اعم از شکرت نفت فلات قاره ، اداره کل بنادر و دریانوردی استان و اداره کل حفاظت محیط زیست پاکسازی و اقدامات گسترده ای انجام گرفته است.

1399/5/14 سه‌شنبه
بيشتر

تاریخ بروز رسانی

سه‌شنبه 21 مرداد 1399 08:28:33

آلبوم عکس

بيشتر

معرفی کتاب

بيشتر

مقاله و گزارش

بيشتر
بيشتر

جوابیه

ایضاحی بر گزارش عسلویه گمشده در آلودگی های پتروشیمی در روزنامه ایران
به دغدغه زلال شهروندان دوستدار محیط زیست احترام بگذاریم
تکذیب خبر ناپدید شدن 1400 راس آهوان مند ناشی از وقوع سیلاب
خبر فروش آهو در استان بوشهر، کذب است
بيشتر

بازديدها

تعداد بازديد اين صفحه: 970140
تعداد بازديد کنندگان سايت: 132501946 تعداد بازديد زيرپورتال: 1501241 اين زيرپورتال امروز: 827 سایت در امروز: 31829 اين صفحه امروز: 703
سال 1399  سال جهش توليد