پایش های صنعت پرورش میگو در شهرستان گناوه آغاز شد

پایش های صنعت پرورش میگو در شهرستان گناوه آغاز شد

به گزارش روابط عمومی اداره  کل حفاظت محیط‌زیست استان بوشهر ، همزمان با آغاز فصل پرورش میگو و به منظور بررسی وضعیت زیست محیطی طرح ها و صنایع فعال در حوزه پرورش میگوی شهرستان گناوه ، رئیس و کارشناس اداره حفاظت محیط‌زیست این شهرستان بازدیدی از این صنایع انجام دادند.
اداره حفاظت محیط زیست شهرستان گناوه با اعلام این خبر افزود:
در استان بوشهر، آبزی‌پروری ساحلی و دریایی مزیتی چشمگیر  محسوب می شود  و این استان از قطب‌های مهم صنعت پرورش میگوی کشور است که زنجیره‌های تولید و ارزش در آن شکل گرفته و قوام یافته‌اند و در سال ۱۳۹۹ بیش از ۲۳۶۰۰ تن میگو در مزارع پرورشی آن تولید شده اند.
کامبیز عبداللهی افزود:
در شهرستان گناوه  نیز مزارع متعدد پرورش میگو  وجود دارد که در زمینه تولید،  دارای جایگاه خاصی در سطح کشور  و استان بوشهر است؛ همچنین طرح های جدیدی نیز در حال احداث و بهره برداری است که به چرخه تولید وارد خواهند شد.
وی با اشاره به گفته‌ی رئیس شیلات بندرگناوه که پیش از این گفته بود  ۱۰۰ شرکت با حدود 1200 نفر پرسنل در طرح‌های میگوی این شهرستان در زمینه تولید میگو فعال هستند گفت:
در سال گذشته یکهزار و ۷۷۰ هکتار از سطح  مزارع این شهرستان در مناطق ریگ، رودشور جنوبی و حله در قالب  یکهزارو ۵۲۵ استخر زیر کشت پرورش میگو رفته است.
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان گناوه اظهار داشت :  فصل بهار آغاز فعالیت های این صنعت در استان بوشهر است و زمان برداشت میگو در استخرهای ذخیره شده پایان شهریور است که پس از تحویل به مراکز عمل‌آوری  و بسته‌بندی به خارج کشور صادر می‌شود. لذا بررسی اثرات زیست محیطی این صنعت نیاز به پایش مداوم دارد، به همین منظور بازدیدی از این صنایع توسط رییس و کارشناس اداره حفاظت محیط زیست انجام شد.
کامبیز عبدالهی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست گناوه گفت: در این بازدید تلاش شد اثرات فعالیت های این صنعت بر پارامترهای زیست محیطی آب، هوا و خاک منطقه از نزدیک مورد ارزیابی قرار بگیرد.
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ
سال 1400:  تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع زدایی‌ها