فرهنگ مدارا با زمین و حفاظت عمومی از محیط زیست، باید ارتقا یافته و نهادینه شود

فرهنگ مدارا با زمین و حفاظت عمومی از محیط زیست، باید ارتقا یافته و نهادینه شود

 
به گزارش روابط عمومي اداره كل حفاظت محيط زيست استانداربوشهرپيش از ظهر پنج شنبه دوم ارديبهشت ١٤٠٠ در گفتگو با خبرنگار روابط عمومي اداره كل حفاظت محيط زيست استان بوشهر اظهار داشت : فرهنگ مدارا با زمین و حفاظت عمومی از محیط زیست، باید ارتقا یافته و نهادینه شود .
 عبدالكريم گراوند در روز جهاني زمين پاك به خلقت انسان و رسالت او اشاره و نكاتي را بيان كرد: 
 انسان به عنوان اشرف مخلوقات میراث دار زمین و همه مواهب آن است ،زمینی که در صورت بهره گیری درست و اصولی و حفاظت از آن ،جایگاهی شایسته برای زیستن و تامین نیازمندی‌های بشر است .
وي اضافه كرد : احیای زمین، افزایش بهره‌وری برای توسعه‌ پایدار" به عنوان شعار روز جهانی زمین پاک انتخاب شده است و اين يك شعار جهاني است و نشان مي دهد كه مسووليت ما در برابر زمين سنگين است . 
استاندار بوشهر با بيان اينكه استفاده نادرست و رفتارهای مخرب زمین و مواهب الهی بی شمار،  آن را به جهنمی برای بشر تبدیل می کند تشريح كرد: 
عدم توجه به مسائل محيط زيستي  حوادث سهمگین و زیانباری را 
در مسیر زندگی انسانها قرار خواهد داد و درست تر اینکه حیات را با چالش جدی مواجه خواهد کرد .
وي تاكيد كرد: 
یکی از مصادیق شکرگزاری و سپاس از خالق هستی ،حفاظت از محیط زیست و نگهداری و بهره برداری درست از طبیعت و زمین است .
بشر باید به این واقعیت عینی توجه کند که زمین تنها زیستگاه و بستر آرامش و آسایش اوست و لذا مي بايست آن را پاکیزه نگه داشته از آن محافظت کند .
گراوند از استان بوشهر به عنوان استانی که میزبان صنایع مختلف بویژه در حوزه پتروشیمی و نفت و گاز است نام برد و لازم  دانست : مردم و مسوولان درباره ي حفاظت محيط زيست بيشتر بدانند و  توجه بیشتری به حفظ محیط زیست و پاکداشت زمین و دریا داشته داشته باشند   .
استاندار بوشهر اظهار داشت: 
اینجانب ضمن گرامیداشت روز «زمین پاک »  این مناسبت را بهانه می کنم تا از تلاش همه حافظان محیط زیست و دوستداران طبیعت اعم از کارکنان دولتی و ماموران حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی و تشکل های مدنی فعال در این عرصه تشکر و تقدیر نمایم .
با امید به اینکه حفاظت از محیط زیست به فرهنگ عمومی تبدیل و در تمام سطوح جامعه نهادینه شود و گسترش یابد.
 
نسخه قابل چاپ
سال 1400:  تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع زدایی‌ها