تخریب و تصرف اراضی مناطق حفاظت شده بوشهر متوقف شده است

تخریب و تصرف اراضی مناطق حفاظت شده بوشهر متوقف شده است

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر، تخریب و تصرف عدوانی اراضی ملی مناطق چهارگانه تحت حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست ممنوع و غیر قانونی است .سازمان حفاظت محیط زیست ضمن حفاظت از مناطق مذکور و گونه گیاهی و جانوری آنها از هرگونه تخریب و تصرف عدوانی اراضی مذکور ممانعت می کند .
فرهاد قلی نژاد؛ مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر در جلسه حقوقی بررسی تخریب و تصرف عدوانی مناطق تحت حفاظت استان بوشهر گفت: حفاظت از مناطق چهارگانه تحت حفاظت شامل پارک های ملی، آثار طبیعی ملی، پناهگاه حیات وحش و منطقه حفاظت شده وفق قوانین و مقررات بر عهده سازمان حفاظت محیط زیست است و هرگونه تخریب و تصرف اراضی ملی در این مناطق ممنوع است. با پیگیری  و تلاش فراوان محیط بانان و مسولان ادارات و مناطق تحت حفاظت تصرف عدوانی و تخریب در مناطق حفاظت شده استان بوشهر متوقف گردیده و پرونده های سالهای قبل در حال بررسی و پیگیری قضایی است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر همچنین گفت: همکاری دادگستری استان بوشهر در حفاظت از اراضی ملی مناطق تحت حفاظت ستودنی است که جای تقدیر و تشکر دارد.

شایان ذکر است مناطق تحت حفاظت مناطق و زیستگاه هایی هستند که در جهت حفاظت از تنوع زیستی همانند گونه های گیاهی و جانوری و اکوسیستم های ارزشمند به استناد بند الف ماده ۳ قانون حفاظت و بهسازی تحت حفاظت و مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست قرار دارند
نسخه قابل چاپ
سال 1400:  تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع زدایی‌ها