تامین تجهیزات و فناوری‌های جدید برای محیط‌بانان نیازمند جهش بزرگ در بودجه

تامین تجهیزات و فناوری‌های جدید برای محیط‌بانان نیازمند جهش بزرگ در بودجه

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گفت: تامین تجهیزات و فناوری‌های جدید برای تجهیز محیط‌بانان نیازمند جهش بزرگ در بودجه تخصیص داده شده به یگان حفاظت سازمان محیط زیست است.
سرهنگ جمشید محبت‌خانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار محیط زیست باشگاه خبرنگاران پویا درباره تجهیز پاسگاه‌های محیط‌بانی در مناطق حفاظت شده, اظهار کرد: به تازگی موتورسیکلت‌های ساخته شده توسط شرکت نیرو محرکه به پاسگاه‌های محیط‌بانی در تمام استان‌های کشور تحویل داده شد و برنامه بعدی ما تهیه خودروهای مناسب برای محیط‌بانان مناطق حفاظت شده است.

وی ادامه داد: تامین تجهیزات و فناوری‌های جدید برای تجهیز محیط‌بانان نیازمند جهش بزرگ در بودجه تخصیص داده شده به یگان حفاظت سازمان محیط زیست است.

محبت‌خانی درباره پیگیری حقوق محیط‌بانان تصریح کرد: در حال حاضر در پرداخت حقوق و پاداش محیط‌بانان رسمی مشکلی وجود ندارد و مبلغ دریافتی به محیط‌بانان برابر با کارشناسان سازمان محیط‌زیست است؛ تنها مشکلی که در بحث حقوق وجود دارد, پرداختی محیط‌بانان طرحی و شرکتی است که تعداد آن‌ها به 270 نفر می‌رسد و تغییر وضعیت استخدام آن‌ها توسط شخص رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در حال پیگیری است.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست درباره پیگیری وضعیت جانبازی و شهادت محیط‌بانان خاطرنشان کرد: 6 ماه پیش در جلسه‌ای که با رئیس بنیاد شهید وقت داشتیم, شهادت و جانبازی تعدادی از محیط‌بانان محرز شد و 2 روز پیش نیز جلسه‌ای با حضور سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی, رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران در سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد که جلسه بسیار مثبتی بود و با تعامل میان سازمان محیط زیست و سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران به زودی اخبار خوبی را در این زمینه به محیط‌بانان عزیز کشور اعلام می‌کنیم.
نسخه قابل چاپ
سال 1400:  تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع زدایی‌ها