این صدای قدم های ارادتمندان عزادار سرور و سالار شهیدان است که پیوسته بگوش می رسد. جاده و اسب مهیاست 

این صدای قدم های ارادتمندان عزادار سرور و سالار شهیدان است که پیوسته بگوش می رسد. جاده و اسب مهیاست 

بیا تا برویم ، 
کربلا منتظر ماست 
بیا تا برویم ...  آن ها که دل از دنیا و زرق و برق آن تهی کردند ندای هَلْ مِنْ ناصِرٍ یَنْصُرُنی امام خویش را شنیدند و بی وقفه راهی شدند . این همان جمله ی تاریخی طنین انداز شده در گوش تمامی عصرهاست که تمام روزها را عاشورا و تمام زمین ها را کربلا کرد . بانگ عدالتخواهی سرداری که از تبار باران بود ، می بارید و نمی پرسید که کاسه های خالی ازان کیست . امسال توفیق شامل حالمان شد و در استقبال از اربعین حسینی  نائب الزیاره ی شهدای حفاظت محیط زیست استان بوشهر در این پیاده روی باشکوه بودیم هر نفر نائب الزیاره ی یک شهید ؛ و چه احساس زلالی بود عمود به عمود نفس به نفس ذکر به ذکر قدم به قدم در کنار شهدا بودن و  به سمت مرکز نور و عروج ِ کربلای معلا حركت كردن. 
اکنون در آستانه ی اربعین حسینی درس هایی را که همواره از مکتب حسین علیه السلام آموخته ایم مرور می کنیم تا فراموشمان نشود شهدا و خانواده عاي معظم شهدا را فراموش نكنيم ، جانبازان و آزادگان و ايثارگران را فراموش نكنيم ، گوش به امر ولی فقیه زمانمان داشته باشیم، تا ثانیه ای از مسیر حق و حقیقت جدا نشویم !. 
یادمان باشد که شاید فرصت  توبه همانند آنچه برای «حربن یزید ریاحی» فراهم شد ممکن است برای ما مهیا نگردد پس تلاش كنيم وضو گرفته و پاك از هر گونه آلايش پای جای پای مقام معظم رهبری بگذاریم تا در جاده ی  امن،سعادت و برکت انقلاب اسلامی گام برداريم و منحرف نشویم . يارب المهدي بحق المهدي اشف صدر المهدي بظهور الحجه (عج) . الهي آمين 

عبدالرحمن مرادزاده 
مديركل حفاظت محيط زيست استان بوشهر
۲۰ صفر ۱۴۴۵ مصادف با اربعین حسینی
مورخه ۱۵ شهریور ۱۴۰۲
نسخه قابل چاپ
سال 1402:  مهار تورم، رشد تولید