اخبار برگزیده

بزرگداشت مراسم روز جهانی کودک توسط اداره حفاظت محیط زیست شهرستان گناوه

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر، مراسم گرامیداشت روز جهانی و هفته ملی کودک در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گناوه برگزار شد. 
این مراسم که با شعار «آینده را باید ساخت» در هفته ملی کودک برگزار شد، کارشناسان اداره حفاظت محیط زیست گناوه، معلمان، دانش آموزان و والدین ایشان حضور داشتند. 

گفتنی است در این روز که به نام روز کودک و محیط زیست نامگذاری شده است، ابتدا کودکان با بیلچه های اهدایی به درختکاری  در فضای  باغچه مرکز  پرداختند. 

در این مراسم که با هدف آگاه سازی و تقویت مشارکت کودکان در حفظ  محیط زیست برگزار شد خانم کیانی از کارشناسان اداره محیط زیست گناوه به ارائه نکاتی پرداختند. ایشان ضمن اشاره به جایگاه محیط زیست ، اهمیت و حفظ آن در زندگی و آینده آنها ، روش صحیح کاشت درخت  و نحوه نگهداری از درختان در منزل و اهمیت درختان برای محیط زیست  سخنانی را ایراد نمودند. در ادامه بحث در خصوص اهمیت کاهش مصرف محصولات پلاستیکی،  زمان طولانی بازیافت پلاستیک در طبیعت ، کودکان را به استفاده کمتر از ظروف پلاستیکی ، سفره های یکبار مصرف  توصیه نمودند و از ایشان خواستند خانواده های خود را نیز به این کار ترغیب نمایند. در ادامه مراسم این روز  بین بچه ها مسابقه ای مرتبط با موضوع زیست محیطی  برگزار شد . 
بيشتر
سال 1399  سال جهش توليد