اخبار برگزیده

اولین جلسه هم اندیشی سرپرست محیط زیست گناوه با انجمن های زیست محیطی

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر ، اولین جلسه هم اندیشی سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان گناوه ، پیرامون مسائل و مشکلات زیست محیطی این شهرستان ، با انجمن های زیست محیطی برگزار گردید.
کامبیز عبدالهی سرپرست این اداره ضمن خیرمقدم و قبولی طاعات از تلاشهای محمد  تولیده ، ریاست اسبق این اداره تقدیر و تشکر نموده و مباحث مختلفی را در حوزه محیط زیست این شهرستان مطرح نمودند
عبدالهی  در این خصوص گفت :  ارائه طرح ها، برنامه ها و تقویم آموزشی توسط انجمن های زیست محیطی به این اداره ، تلاش برای ایجاد منطقه شکار ممنوع در این شهرستان ، ایجاد منطقه حفاظت شده ساحلی- دریایی ، ساماندهی پسماند گناوه و برگزاری منظم جلسات کارگروه پسماند و پیگیری پسماندهای ویژه از قبیل نخاله های ساختمانی و پسماندهای بیمارستانی ، پیگیری مسئله فاضلاب شهر گناوه و محیط زیست دریایی شهرستان از برنامه هایی است که بیش از پیش در دستور کار این اداره قرار خواهد گرفت و تا حصول نتیجه پیگیری خواهد شد.
همچنین مسئله آموزش را یک مسئله بسیار جدی مطرح نموده که در اولویت اول این اداره بوده و بدون همراهی و همفکری با انجمن ها به نحو احسن میسر نخواهد بود .
در ادامه این نشست غلامرضا نعمتی ، مدیرعامل انجمن یاوران سبزاندیش طبیعت گناوه ، ضمن تقدیر از تلاشهای محمد تولیده و خیرمقدم به سرپرست جدید این اداره ، مسائل مطرح شده توسط عبدالهی را مهم ترین مسائل حوزه محیط زیست این شهرستان برشمرده و در خصوص مسائلی از قبیل پسماند ، فاضلاب ، حیات وحش و آلودگی واحدهای نفتی، لزوم حفظ و حراست  از نهال کاری های حرا انجام شده در منطقه مطالبی را عنوان نمودند.
پس از آن  بهزادی ، مدیرعامل انجمن شول سبز نیز بر لزوم حفاظت از حیات وحش منطقه تاکید نموده و وجود دوربین های تله ای به منظور ثبت مشاهدات حیات وحش  را از الزامات این حوزه برشمردند.
سپس  اردشیر شمسی زاده از فعالان حوزه محیط زیست و عضو انجمن یاوران سبز اندیش مسائل پیرامون تالابهای فصلی ، استحصال های خور مرده شور و پیشنهاد وجود توری در دهنه خروجی فاضلاب  ها به سمت دریا رانمودند .
در پایان عبدالهی ضمن سپاس از همراهی و همدلی انجمن های زیست محیطی بیان داشتند موارد مطروحه یادداشت و در اسرع وقت پیگیری  خواهد شد به نحوی که نمود عملی و بیرونی آن را در سطح شهر گناوه شاهد بوده و هر روز بیش تر از قبل شاهد پیشرفت  و اصلاح شرایط موجود محیط زیست شهرستان گناوه خواهیم بود.


 
بيشتر
سال 1399  سال جهش توليد