اخبار برگزیده

برگزاری نشست هم اندیشی با سازمان های مردم نهاد محیط زیستی استان بوشهر با موضوع  (برنامه های سال ۱۴۰۰)

برگزاری نشست هم اندیشی با سازمان های مردم نهاد محیط زیستی استان بوشهر با موضوع  (برنامه های سال ۱۴۰۰)

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر، نشست مجازی با ارائه اهئاف و برنامه های سال 1400 سمن های زیست محیطی استان بوشهر با حضور مدیرکل، اداره آموزش و مشارکت مردمی و مدیران سمن های زیست محیطی استان بوشهر در روز شنبه مورخ 11 اردیبهشت برگزار گردید. در ابتدا مدیرکل با تبریک روز ملی خلیج فارس و روز معلم جلسه را آغاز و فرمودند:شعار ما 8میلیون ایرانی، 80 میلیون همیار است و مشارکتها بسیار مهم است، نشست های ماهانه جهت بررسی مشکلات و استقبال از پیشنهادات است نه محدود سازی یا دخالت هدف ارتقای سمن هاست.

فرهاد قلی نژاد؛ مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر در این نشست گفت: با تلاشهای گسترده ای که در حوزه تسهیلگری تاسیس و ثبت سمن ها در سطح استان برداشته شده، مشکلات ثبت و تاسیس سمن ها برطرف شده و به خوبی دولت در طول چند سال اخیر کانال ثبت سمن ها را شکل داده و در تصمیمات و سیاستگذاری های کلان هم به اهمیت تسهیلگری ثبت سمن ها تاکید فراوانی شده است. 
قلی نژاد در ادامه گفت: امروزه بیشترین مشکل و مساله ای که سمن ها با آن مواجه هستند براساس ضرورت داشتن برنامه، اجرا و تصمیم سازی در حوزه مدیریت سمن می باشد. ما هم در اداره کل به صورت گسترده به این نکات و مسادل برنامه ریزی نموده ایم و همانطور که در سالهای قبل برنامه آموزشی گسترده ای را اجرا نمودیم، سال جاری نیز با برنامه مشخص همراه سمن ها خواهیم بود.
وی همچنین در قسمتی دیگر از مباحث خود اشاره نمود: در یکی از مهمترین برنامه هایی که باید برای ادامه همکاری سمن ها داشته باشیم، همکاری جهت اجرای برنامه و تسهیل سازی روند اجرای امور و همکاری دیگر دستگاه ها با سمن های محیط زیستی می باشد. که به طور دقیقی برای سال جاری در این زمینه برنامه ریزی نموده ایم.
قلی نژاد همچنین افزود: نشست های ماهیانه با سمن های زیست محیطی به صورت ماهیانه برگزار خواهد شد و در این نشست های ماهیانه به اشتراک گذاری تجربه های زیست محیطی و اجتماعی خواهیم پرداخت و همچنین به تدوین اهداف و شیوه های اجرایی برنامه ها نیز به طور حرفه ای ورود خواهیم نمود. در سال 1400 به تدوین اهداف، رویکردها و برنامه ها در زمینه خواهیم پرداخت.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر در بخشی دیگر از صحبتهای خود گفت: استقلال سمن ها براساس اساسنامه سمن ها کاملا مورد توجه ما در محیط زیست استان بوشهر می باشد و همواره در کنار سمن ها برای اجرای برنامه ها و رسیدن به اهداف آنها هستیم. درهمین زمینه تلاش بسیار بیشتری می کنیم که نسبت به آموزش و فرهنگسازی زیست محیطی توجه ویژه ای به نقش سمن ها داشته باشیم.
در ادامه نشست مجازی، رییس شبکه سمن های زیست محیطی استان بوشهر و برخی از مدیران سمن های زیست محیطی به ارائه نقطه نظرات خود در زمینه محیط زیست و توسعه پایدار استان بوشهر پرداختند.
عكس های مرتبط :
بيشتر
سال 1400:  تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع زدایی‌ها