اخبار برگزیده

اجرای ۷۷ برنامه آموزشی با مشارکت جوامع محلی در شش ماهه اول سال ۱۴۰۰

اجرای ۷۷ برنامه آموزشی با مشارکت جوامع محلی در شش ماهه اول سال ۱۴۰۰

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر، فرهاد قلی نژاد؛ مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر خبر داد: بیش از 77 برنامه آموزشی - ترویجی در زمینه حفاظت محیط زیست با همکاری جوامع محلی در مناطق چهارگانه محیط زیست استان بوشهر برگزار شده است.
فرهاد قلی نژاد در ادامه افزود: یکی از رویکردهای مهم حفاظت از محیط زیست و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست، طرحهایی مبتنی بر مشارکت زیست بومی جوامع محلی است که این طرح ها در سالهای اخیر با موفقیت اجرایی شده اند و با توجه به مخاطرات محیط زیستی از جمله خشکسالی های اخیر در حفظ تنوع زیستی مناطق چهارگانه استان بوشهر بسیار موثر بوده است.
قلی نژاد با اشاره به اجرای برنامه های بسیار متنوع و متعدد با حضور فعالانه جوامع محلی گفت: در غالب برنامه های حفاظت و بهسازی محیط زیست، نقش بی بدیل جوامع محلی غیرقابل انکار بوده و همواره از این ظرفیت بسیار مهم بهره برده ایم.
وی در ادامه افزود: ضرورت توجه به ظرفیت گسترده و عمیق جوامع محلی در زمینه حفاظت محیط زیست، ما را بر آن داشت که همواره تلاشهای گسترده ای جهت بهره بردن از این ظرفیت داشته باشیم. ازهمین رو در شش ماهه اول امسال توانستیم از این ظرفیت به بهترین شکل ممکن بهره برده و بیش از 70 برنامه متنوع را با مشارکت و همیاری جوامع محلی در زمینه حفاظت محیط زیست استان بوشهر برگزار نماییم.
قلی نژاد در ادامه با ذکر عناوین این برنامه گفت: بخشی از این فعالیتها به ابتکار جوامع محلی بوده و توانستیم اعتماد عمومی جوامع محلی را نسبت به مشارکت با سازمان حفاظت محیط زیست جلب نماییم. ازهمین رو برنامه هایی مانند: ساخت آبشخور، تعلیف علوفه، انتقال آب از سرچشمه ها به آبشخورهای طبیعی و دست ساز، آبرسانی به آبشخورهای مناطق حفاظت شده، مهار آتش در ارتفاعات منطقه، کاشت درخت، تیمار و رهاسازی حیات وحش، نصب تابلو و همکاری در اجرای طرح های آموزشی محیط یار، محله سبز، با مشارکت جوامع محلی اجرا و درحال اجرا می باشند.
بيشتر
سال 1400:  تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع زدایی‌ها