اخبار برگزیده

اجرای طرح مدیریت گردشگری اثر طبیعی ملی کوه نمک استان بوشهر

اجرای طرح مدیریت گردشگری اثر طبیعی ملی کوه نمک استان بوشهر

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر در خصوص اهمیت و ارزش مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست و تلاش در حفاظت از این عرصه ها یکی از وظایف اصلی سازمان می باشد و سازمان حفاظت محیط زیست با همکاری سازمان باید با تمام توان خود در حفاظت و حراست این این مناطق تلاش نمایند.
فرهاد قلی نژاد مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: کوه نمک یکی از آثار طبیعی و کم نظیر در استان و کشور می باشد  که در فهرست آثار طبیعی ملی کشور قرار دارد و با توجه به اینکه افراد زیادی جهت بازدید و گردشگری از منطقه  وارد محدوده اثر شده که همین مساله اهمیت دارد که طرح مدیریت گردشگری در این زمینه باید تدوین و اجرایی گردد. در پیرو جلسات قبل از همکاران محترم در سازمان میراث فرهنگی جهت همکاری و تبادل نظر در جهت  پیشنهادات و هماهنگی آژانس ها و راهنمایان گردشگری که اقدام به برگزاری تور در منطقه می نمایند.
سپس آقای زنگنه؛ نماینده سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان نیز در خصوص مکاتبه با آژانس ها و راهنمایان گردشگری که در استان حضور دارند و ملزم نمودن آنان به گرفتن مجوز محیط زیست استان در خصوص ورود به اثر طبیعی ملی کوه نمک و رعایت ملاحضات زیست محیطی می باشد و همچنین مکاتبه با سازمان مرکزی در خصوص مکانیزم استفاده از راهنما های محلی در منطقه می باشد.
سپس مهندس جمادی؛ رییس اداره زیستگاه ها و امور مناطق حفاظت شده در خصوص اقدامات حفاظتی که در منطقه صورت گرفته از قبیل نصب تابلوهای تفسیری و هشداری، تعیین مسیر گردشگری در محدوده اثر، همچنین تابلو مرز منطقه، ایجاد درب ورودی و استقرار کانکس آن محل در خصوص نظارت بر حضور گردشگران منطقه صورت گرفته است.
 همچنین حیدر فقیه؛ رییس اداره آموزش اداره کل در خصوص آموزش راهنمایان  محلی و همچنین تهیه برشور و موارد آموزشی در مورد گردشگران و بازدیدکننگان از منطقه صحبت نموده و سپس همکارن از دیگر بخش های مختلف صحبت هایی جهت رعایت الزامات زیست محیطی در جلسه مطرح نمودند. سپس اعضای دیگر حاضر در جلسه به طرح موضوعات درخصوص مسائل و مشکلات منطقه و رعایت الزامات زیست محیطی پرداخته. در پایان با انجام برنامه ریزی مدیریت گردشگری در مناطق در حفاظت و حراست از مناطق تحت مدیریت که دارای ارزشهای زیست محیطی بسیار بالایی می باشد بحث گردشگری و ایجاد اشتغال برای جوامع محلی  حاصل گردد. 
عكس های مرتبط :
بيشتر
سال 1400:  تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع زدایی‌ها