اخبار برگزیده

بازدید میدانی معاون عمرانی استانداری بوشهر از تالاب و منطقه حفاظت شده حله

بازدید میدانی معاون عمرانی استانداری بوشهر از تالاب و منطقه حفاظت شده حله

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر معاون عمرانی استاندار بوشهر به همراه مدیرکل محیط زیست و جمعی از مسئولین و محیط بانان استان و شهرستان بوشهر از نزدیک مشکلات تالاب حله را بررسی نمودند.
دکتر رستمیان؛ معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری بوشهر در این بازدید ضمن دیدار با محیط‌بانان و تقدیر از زحمات آنها گفت: تالابها اکوسیستم‌های طبیعی ارزشمندی هستند که حفاظت از آنها با مدیریت مطلوب و اصولی منابع آب باید صورت پذیرد  و اقدامات حفاظتی تالاب و مدیریت آب در حوزه آبریز حله پیگیری خواهد شد.
همچنین فرهاد قلی نژاد؛ مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر نیز گفت: تالاب حله کارکردهای مطلوب فراوانی دارد و تداوم کم آبی و عدم تامین حق آبه زیست محیطی تالاب موجب  بیابان‌زایی و گسترش کانون گردوغبار در منطقه و همچنین خسارت به تنوع زیستی خواهیم بود بنابراین اولویت اساسی تالاب حله تامین حق‌آبه آن است .
این بازدید به منظور بررسی موضوعاتی همچون حق‌آبه و لایروبی و مدیریت منابع آبی تالاب حله و همچنین بررسی زیرساختهای تالاب و منطقه حفاظت شده حله انجام پذیرفت و راهکارهای کارشناسی حل مشکلات مذکور مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
عكس های مرتبط :
بيشتر
سال 1401:  تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین