اخبار برگزیده

آلودگی نفتی در خلیج‌ فارس کنترل و عملیات پاکسازی و تعمیرات خط  لوله در حال انجام است

آلودگی نفتی در خلیج‌ فارس کنترل و عملیات پاکسازی و تعمیرات خط  لوله در حال انجام است

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر: منشا آلودگی نفتی در خط لوله ی گناوه به خارگ شناسایی و اقدامات لازم در این باره در حال انجام می باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر عبدالرحمن مرادزاده به محض اطلاع از بروز آلودگی نفتی خط لوله گناوه پس از صدور دستورات لازم جهت استحضار و اقدام  دستگاه های متولی و مسوول امر، خود نیز راسا به صورت ویژه این مهم را دنبال نموده و تا حصول نتیجه ی مسدود سازی محل نشست، و رفع مسئله پیش آمده پیگیری های لازم انجام شد.  

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر در این باره می گوید: به محض اطلاع از موضوع ، ستاد بحران استانداری بوشهر، اداره کل بنادر و دریانوردی و مجموعه های موظف در رفع آلودگی های نفتی را مطلع نموده و برای رفع مسئله بوجود آمده اقدامات اولیه  اجرایی گردید. 

مرادزاده ادامه داد: با اعزام تیم عملیاتی و شناورهای تخصصی محل نشست شناسایی گردید. و اقدامات لازم جهت مسدود سازی محل نشت و عملیات بازسازی و تعویض محل آسیب آغاز شد.

وی افزود: برای مهار و جمع‌آوری لکه‌های نفتی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر شناورهای مخصوص پاکسازی به منطقه اعزام  نمود و برای جلوگیری از نشت نفت از خطوط لوله‌ها در بستر دریا تیم‌های غواصی توسط شرکت پایانه های صادرات مواد نفتی خارگ اعزام شده‌اند.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر اضافه کرد: بر اساس مفاد طرح ملی ، برای وزارت نفت وظایفی تعیین شده است، از جمله این وظایف داشتن طرح احتیاطی (اقتضایی) مقابله با آلودگی برای اسکله ها، سکوها و تاسیسات دریایی است. 

عبدالرحمن مرادزاده با اشاره به اینکه بر اساس این طرح وزارت نفت مکلف است نسبت به تجهیز تاسیسات به تجهیزات مقابله با الودگی اقدام لازم بعمل آورد و گزارشات لازم را به مرجع ملی (سازمان بنادر و دریانوردی) ارایه دهد گفت:  در این مورد که الودگی مشخص و محرز می باشد که از خطوط انتقال نفت زیر دریایی به دریا نشت کرده است،شرکت متولی خط لوله زیر دریایی مذکور که زیر مجموعه  وزارت نفت می باشد مسئولیت پاکسازی آلودگی را بر عهده دارد و بایستی بر اساس طرح محلی اقتضایی اقدامات لازم را بعمل آورده و گزارشات لازم را به مرجع ملی ارایه دهد. 

وی افزود: با همت و تلاش مجموعه های اجرایی و اقدام به موقع الحمدلله منشا اصلی آلودگی شناسایی و عملیات تخلیه خط لوله و تعمیرات لازم در حال پیگیری است.
بيشتر
سال 1402:  مهار تورم، رشد تولید