اخبار برگزیده

کنگره شهدا و ایثارگران محیط زیست کشور در اهواز برگزار می‌شود

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر در گفتگو با رسانه ها خبر داد:

کنگره شهدا و ایثارگران محیط زیست کشور در اهواز برگزار می‌شود

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت:کنگره شهدا و ایثارگران محیط زیست کشور اول تا چهارم آذرماه در اهواز برگزار می‌شود
عبدالرحمن مرادزاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با اشاره به برگزاری نخستین کنگره شهدا و ایثارگران محیط زیست کشور اظهار داشت: سازمان حفاظت محیط زیست 151 شهید محیط‌بان تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده که سه محیط‌بان آن مربوط به استان بوشهر است.

وی با اشاره به 276 محیط‌بان شهید و جانباز در سراسر کشور افزود: کنگره شهدا و ایثارگران محیط زیست کشور اول تا چهارم آذرماه در اهواز برگزار می‌شود.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر کنگره شهدای حفاظت محیط زیست را نقطه عطفی برای شناسایی خدمات مدافعان و حافظان محیط زیست دانست و بیان کرد: شهدا و جانبازان محیط‌بان، یادآور مسئولیت مهم، سنگین و خطیر مجموعه حفاظت محیط زیست در حفظ و حراست از بیت‌المال و انفال خدادادی است.

مرادزاده برگزاری نخستین کنگره شهدای حفاظت محیط زیست را فرصت مهمی برای معرفی ایثارگری و جانفشانی محیط‌بانان دانست و تأکید کرد: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از دیگر اهداف برگزاری این کنگره است.

وی در ادامه مساحت مناطق حفاظت شده استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: بیش از 356 هزار هکتار اراضی ساحلی و خشکی استان بوشهر تحت پوشش حفاظت محیط زیست قرار دارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با اشاره به استاندارد وجود محیط‌بان در اراضی حفاظت شده و تحت پوشش گفت: براساس استانداردهای جهانی هر یک‌هزار هکتار عرصه تحت مدیریت محیط زیست به یک محیط‌بان نیاز دارد.

مرادزاده با بیان اینکه اکنون 60 محیط‌بان در استان بوشهر وجود دارد افزود: برای 356 هزار هکتار اراضی تحت پوشش محیط زیست استان بوشهر به 356 محیط‌بان نیاز است که اکنون این استان با کمبود 296 محیط‌بان مواجه است.

وی اضافه کرد: اکنون در چارت تشکیلاتی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر 80 محیط‌بان خالی است.
عكس های مرتبط :
بيشتر
سال 1402:  مهار تورم، رشد تولید