معرفی کتاب

کتاب دانشنامه جنگل های مانگرو (حرا) نوشته اردوان زرندیان و عکسهای هادی انصاری

کتاب دانشنامه جنگل های مانگرو (حرا) نوشته اردوان زرندیان و عکسهای هادی انصاری

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر و به نقل از روابط‌عمومی کتاب‌های نردبان‌(واحد کودک و نوجوان انتشارات فنی ایران)، دانشنامه «جنگل‌های مانگرو (‌حرا)»، از مجموعۀ زیست ایران، اثری از اردوان زرندیان و هادی انصاری در بیست‌ونهمین جشن لاک‌پشت پرنده به مخاطبان معرفی شد.

این کتاب که با کسب 4 امتیاز در بیست و‌نهمین جشن لاک‌پشت پرنده حضور داشت، نخستین بار در سال 97 به دست مخاطبان نوجوان رسید.

در مقدمۀ این کتاب می‌خوانیم:«در میان اکوسیستم‌های ایران، جنگل‌های مانگرو(‌حرا) از شگفت‌انگیزترین آن‌هاست. این جنگل‌ها تالاب‌هایی پوشیده از درخت هستند که در نواحی ساحلی مناطق گرم حاره‌ای و جنب حاره‌ای قرار دارند. آن‌ها معمولا شامل درختان و درختچه‌هایی هستند که در آّب‌های شور رشد می‌کنند و به جریان آّب ملایم نیاز دارند.»

اردوان زرندیان به عنوان مؤلف و هادی انصاری به عنوان عکاس تلاش کرده‌اند در این اثر  تصویری جامع از این جنگل‌ها ارایه دهند.

بر این اساس معرفی پرندگان، پستانداران، تأثیر این زیست‌بوم بر مردم و تأثیر مردم بر جنگل‌های حرا برخی از مطالب خواندنی این کتاب است.

لازم به ذکر است «جنگل‌های مانگرو(‌حرا)» بر روی کاغذ جنگل‌های صنعتی پایدار به قیمت 38 هزار تومان منتشر شده است.
همچنین لازم به ذکر است که عکاس این کتاب؛ هادی انصاری، یکی از هنرمندان بوشهری در حوزه عکاسی طبیعت می باشد.


 

شركت انتشارات فنی ايران در یک نگاه:

 -تأسیس ۱۳۶۰

-ناشر برگزیده چهار دوره جشنواره رشد

– برنده جایزه ملی محیط زیست ایران

-برنده جایزه ناشر برتر زیست‌محیطی

-برنده دو دوره جایزه کتاب برتر سال

کتاب‌های نردبان در یک نگاه:

-واحد کودک و نوجوان انتشارات فنی ایران

-ناشر بزرگ‌ترین مجموعه کتاب‌های زیست‌محیطی کودکان و نوجوانان در ایران

-ناشر بزرگ‌ترین مجموعه کتاب‌های مهارت‌های زندگی کودکان و نوجوانان

-ناشر کتاب‌های مورد تأیید سازمان بهزیستی برای مهدهای سراسر کشور

-ناشر تنها ماهنامه زیست‌محیطی نوجوانان کشور با نام داروگ

چشم انداز ما (vision statement)

انتشارات فنی ایران (کتاب‌های نردبان) می‌خواهد یکی از ناشران کودک و نوجوان معتبر و مورد اعتماد در کشور باشد که با تولید کتاب‌های مفید، کاربردی، با‌کیفیت و جذاب به ارتقای مهارت‌های زندگی و زیست محیطی و شکل‌گیری شخصیت کودکان و نوجوانان کمک کند.

بیانیه ماموریت ما (mission statement)

به عنوان یک ناشر کودک و نوجوان و یک مؤسسه فرهنگی تلاش می‌کند با آموزش مفاهیم محیط زیستی از طریق کتاب‌های سبز و هم‌چنین مفاهیم مهارت‌های زندگی از طریق کتاب‌های سفید گامی در جهت  فرهنگ‌سازی بردارد. شرکت ما این مسئولیت را احساس می‌کند که با پیش‌بینی نیازهای فرهنگی و اجتماعی کودکان و نوجوانان و ارائه محصولات فرهنگی برجسته با محتوای بومی به بهبود کیفیت زندگی آنان کمک کند. انتشارات فنی ایران در تولید محصولات اینتراکتیو با پیشرفت تکنولوژی همگام شده تا پایدار بماند.

بيشتر
سال 1402:  مهار تورم، رشد تولید