معرفی کتاب

معرفی کتاب راهنمای حفاظت محیط زیست در محلهای کار

معرفی کتاب راهنمای حفاظت محیط زیست در محلهای کار

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر، کتاب راهنمای حفاظت محیط زیست در محلهای کار نوشته گروه دوستداران زمین و ترجمه شهرزاد فتوحی توسط انتشارات نردبان منتشر شده است. این کتاب در 120 صفحه قطع وزیری به علاقمندان کتاب و محیط زیست عرضه شده است.


در بخشی از این کتاب اینگونه آمده است: می‌توانيم با انجام كارهاي ساده در خانه، مدرسه و محل‌هاي كار به حفظ محيط زيست كمك كنيم. در محل‌هاي كار صرفه‌جويي در مصرف كاغذ،  استفاده از لامپ‌هاي كم‌مصرف، جلوگيری از فرار انرژی، استفاده از مواد قابل بازيافت، نگهداري از گل و گياه، استفاده از کالاهایی با بسته‌بندي كمتر، جلوگيري از چكه كردن شيرها و هرز رفتن آب از روش‌هاي مؤثر به شمار مي‌روند. در اين كتاب با جزئيات اين روش‌ها و راهكارهاي ديگر آشنا مي‌شويم و مي‌آموزيم كه مي‌توانيم با رعايت نكاتي هرچند بي‌اهميت سهم عمده‌اي در حفظ محيط زيست داشته باشيم.
در این کتاب با سه بخش همراه می شویم: بخش اول با عنوان کارهای ساده که مباحثی مانند فقط یک نمابر، صرفه جویی در کاغذ، پاک کننده های دوستدار محیط زیست را مصرف کنیم، بسته بندی، استفاده از وسایل نقلیه عمومی، تونرها، مناسب ترین گیاهان، فهرست سبز، هدیه های سبز بدهید، جلوی چک کردن آب را بگیرید، لامپهای کم مصرف، خاموشش کن، گروه سبز تشکیل بدهید، روی کاغذ سفید بنویسید و سیفون ها.
بخش دوم با عنوان باید تلاش کنیم با مباحثی مانند بازیافت را شروع کنیم، دور انداختنی ها، چقدر برق مصرف می کنیم، نعمتهایی که به شما داده شده است را با دیگران تقسیم کنید، ناوگان خودرویی سبز تشکیل دهید، برگهای خشک،چرخه بازیافت، بدون شیشه فایده ندارد، حسابرسی سبز و گاز سی اف سی در آینده چه به روز ما می آورد.
بخش سوم کتاب با عنوان امانتی در دستان ما با مباحثی مانند حفاظت محیط زیست را جزو مقررات اصلی محل کار خود قرار دهید، جلوی تابش خورشید را نگیرید، حتی مناطق حفاظت شده هم در امان نمانده اند، هدر ندهید، نقشه سبز، هر آشغالی را به یک چیز باارزش تبدیل کنید،تبدیل آب آلوده به آب پاک و این توصیه ها را همه گیر کنیم.
بيشتر
سال 1402:  مهار تورم، رشد تولید