مقاله و گزارش

روابط عمومی های محیط زیست در خط مقدم تبیین سند تحول دولت مردمی قرار دارند رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر اهمیت نقش روابط عمومی های سازمان، گفت: روابط عمومی های سازمان حفاظت محیط زیست در خط مقدم تبیین سند تحول دولت مردمی قرار دارند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، علی سلاجقه معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست، امروز با حضور در کارگاه آموزشی مدیریت ارتباطات تخصصی در زیست بوم ایران با عرض تسلیت به مناسبت سالروز شهادت امام علی علیه السلام و لیالی قدر همگان را به استفاده و بهره معنوی از این شب ها توصیه کرد و گفت: خداوند این توان را به همه ما بدهد که سمت و سوی زندگی مان همسو با ائمه اطهار(ع) باشد و دعا کنیم خداوند بهترین ها را برای مردم و کشورمان رقم بزند.
رییس سازمان حفاظت محیط زیست به نقش رسانه ها پرداخت و گفت: رسانه های نوشتاری، دیداری، شنیداری و نیز شبکه های اجتماعی در اطلاع رسانی نقش پر رنگ و بی بدیل در دنیای امروز دارند و کارشناسان سازمان حفاظت محیط زیست در تمامی سطوح سازمان طلایه داران خط مقدم برای حفاظت از محیط زیست کشور محسوب  می شوند. 
وی با  خطیر شمردن مسئولیت کارشناسان روابط عمومی اظهار کرد: روابط عمومی ها در ستاد و استان ها در زمینه تحقق رسالت سازمان، روایتگری صادقانه از برنامه ها و اقدام های دولت مردمی و ایجاد جریان رسانه ای صحیح و شفاف در پاسخگویی به موقع و احراز مرجعیت رسانه ای در محیط زیست کشور اقدامی شایسته و در آگاهی سازی به موقع و اثرگذار، اهتمام جدی داشته باشند.
وی با بیان این که روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست با پیکره مردم در ارتباط است، گفت: امروز مردم مخاطرات زیست محیطی را خیلی بهتر از من و شما درک می کنند  و از این رو نباید تبیین کننده مشکلات محیط زیست باشیم بلکه باید حلال مشکلات باشیم و خوشبختانه پدیده های محیط زیستی در رفتارهای جامعه اثرگذار بوده است و موجب ارتقای فرهنگ زیست محیطی در میان مردم شده است و برای حفاظت از محیط زیست تلاش مضاعف دارند.
سلاجقه به تعامل با تشکل های مردمی تاکید کرد و افزود: سازمان حفاظت محیط زیست به تعامل با تشکل های مردمی و نقش آفرینی سازمان های مردم نهاد نیاز جدی دارد و شعار عملکردی این سازمان در سال جاری «محیط زیست مردم پایه ، هوشمند و فناورانه» توسط شورای راهبردی سازمان حفاظت محیط زیست تعیین شده است. 
وی افزود: ما مسئولان وظایفی داریم، وظیفه ما مسئولان محیط زیست درجایگاه مدیریتی این است که  واقعیت های محیط زیست را برای دولتمردان تبیین کنیم. خوشبختانه در دولت سیزدهم کلنگ هیچ پروژه ای بدون مجوز محیط زیست به زمین نخواهد خورد و اعضای دولت این مسئله را پذیرفته اند و بارها رییس جمهور تاکید کرده است توسعه فرع بر محیط زیست است و مکلفیم مسائل محیط زیست را برای مردم و رسانه ها  شفاف سازی کنیم.
رییس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به این که جهاد تبیین موضوعی است که ماه های اخیر در بیانات مقام معظم رهبری بارها مورد تاکید قرار گرفته است، گفت: کارگروه جهاد تبیین در سازمان حفاظت محیط زیست ایجاد شده است و مبتنی بر چهار مولفه اصل پنجاهم قانون اساسی، بیانه گام دوم انقلاب اسلامی، تبیین سند تحول دولت مردمی و سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه محیط زیست است. 
وی اظهار داشت : در دولت سیزدهم گام های بلندی برداشته شده است. در مباحث اقتصادی و در سطوح بین المللی اتفاقات خوبی شکل گرفته است و کارشناسان روابط عمومی مکلفند به موقع و با شفافیت اطلاع رسانی کنند. 
سلاجقه با اشاره به این که رییس جمهور در جلسه امروز هیات دولت به دو رکن «خدا و قانون» در مسائل محیط زیست تاکید کرده است، گفت: سخنان امروز رییس جمهور برای من پشتوانه محکمی محسوب می شود و در اجرای سیاست های محیط زیست در دولت تحت فشار نیستم و خوشبختانه رویکرد کاملاً فوق العاده ای برای محیط زیست کشور حاکم است و می توانیم با استفاده از این ظرفیت فضای محیط زیست را ارتقاء دهیم.
وی با اشاره به این که باید ضوابط و دستور العمل های محیط زیست را مبتنی برتکنولوژی روز بازبینی و چاره اندیشی کنیم، گفت: در بحث اطلاع رسانی از فناوری های روز استفاده شود و در تلاش هستیم اولین نشست را با شرکت های دانش بنیان برگزار کنیم و رویکردهای سازمان را مبتنی برفرمایشات مقام معظم رهبری هدایت و حاشیه ها را به نحو مطلوب مدیریت کنیم.  
سلاجقه گفت: روابط عمومی هنری پیچیده است که باید در تولید محتوا و در انتقال آن مخاطب شناسی کند و فعالیت در روابط عمومی هوش و ذکاوت را می طلبد تا بتواند مسائل مختلف محیط زیست را ارزیابی کند و مدیران کل امور محیط زیست استان ها مکلفند از اقدام های روابط عمومی استان ها حمایت کنند.
بيشتر
سال 1401:  تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین