مقاله و گزارش

سیروس کرمی؛ معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی و حقوقی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر: دادستانی ها حافظ نظم عمومی در جلوگیری از تهدیدات محیط زیستی هستند پایگاه خبری دادورزی: معاون حقوقی سازمان حفاظت محیط زیست استان بوشهر روز یکشنبه ۲۱ خرداد ماه در نشست خبری یکشنبه های پاسخگویی مسئولان گفت: اهمیت حضور و تسریع عملکرد دادستانی ها به دلیل اهمیت حفظ نظم عمومی، بهداشت جامعه و البته مسائلی است که به عنوان تهدید علیه بهداشت عمومی جامعه است. سیروس کرمی با […]

پایگاه خبری دادورزی: معاون حقوقی سازمان حفاظت محیط زیست استان بوشهر روز یکشنبه ۲۱ خرداد ماه در نشست خبری یکشنبه های پاسخگویی مسئولان گفت: اهمیت حضور و تسریع عملکرد دادستانی ها به دلیل اهمیت حفظ نظم عمومی، بهداشت جامعه و البته مسائلی است که به عنوان تهدید علیه بهداشت عمومی جامعه است.

سیروس کرمی با اشاره به اهمیت نقش دادستانی ها در پیگیری حقوق عامه، اظهار داشت: دادستان ها به عنوان نماینده ی مدعی العموم این وظیفه را برعهده دارند که در استان ها و شهرستان ها در کنار سازمان حفاظت محیط زیست باشند و به محض اینکه شکایتی در مورد آلودگی های زیست محیطی و سایر مسائل مرتبط با سازمان حفاظت محیط زیست اتفاق افتاد را با سرعت بخشی در پیگیری ها، این سازمان را حمایت کنند.

وی افزود: اهمیت حضور و تسریع عملکرد دادستانی ها به دلیل اهمیت حفظ نظم عمومی و بهداشت جامعه و البته مسائلی است که به عنوان تهدید علیه بهداشت عمومی جامعه است.

سیروس کرمی ضمن تشریح عملکرد بخش تعریف شده ای با عنوان معاونت حقوق عامه در قوه ی قضاییه اظهار داشت: وظیفه ی این معاونت رسیدگی به حقوقی است که مربوط به کل جامعه است و بر طبق اصل پنجاهم قانون اساسی ایران حفاظت از محیط زیست یک تکلیف همگانی است. در قانون مرتبط حقی با عنوان حق داشتن محیط زیست سالم تعریف شده است که جزو حقوق نسل سوم نیز محسوب می شود و این حق برای عموم مردم است.

معاون امور حقوق سازمان حفاظت محیط زیست استان بوشهر ضمن اشاره به دو پرونده مهم قضایی در پیگیری های سازمان حفاظت محیط زیست استان پرداخت و تشریح کرد: در شهرستان عسلویه پرونده ی مهمی با موضوع انتقال مخازن هشت گانه به خارج از شهر داشتیم که سال ها جزو مطالبات مردمی بود. اداره کل سازمان حفاظت محیط زیست ورود کرد و با طرح دعوا و طی مراحل مختلف تحقیقاتی و پیگیری قضایی خوشبختانه به نتیجه رسید و با صدور رای قطعی به نفع ما خاتمه یافت و هم اکنون منتظر اجرای حکم هستیم.

کرمی با اشاره به پرونده ی مهم دیگری در جریان پیگیری قضایی این سازمان گفت: پرونده قضایی قابل توجه دیگر موضوع انبارهای روباز گوگرد در شهرستان عسلویه بود. این انبارها چندین سال کنار جاده ی مواصلاتی قرار داشت و موجب آلودگی های مختلفی می شد و همچنین برای وسایل نقلیه ای که در این مسیر تردد داشتند خطرآفرین بود و ایجاد آلودگی می کرد که با پیگیری های متعدد، سازمان مربوطه موظف شد انبارهای روباز گوگرد را ساماندهی کند.

وی همچنین به موضوع پایش آنلاین پالایشگاه ها و پتروشیمی های مجتمع پارس جنوبی اشاره کرد و افزود: با پیگیری سازمان حفاظت محیط زیست استان بوشهر و طبق قانون تعریف شده ی هوای پاک این سازمان ها ملزم شدند کلیه ی صنایع مرتبط خود را به سیستم پایش آنلاین وصل کنند.

کرمی با اشاره به این که الزام کلیه صنایع برای اتصال به پایش آنلاین یکی از مطالبات سازمان حفاظت محیط زیست استان بوشهر بود که با ورود سازمان بازرسی کشور به نتیجه مطلوب دست یافت، افزود: سازمان حفاظت محیط زیست استان با طرح دعوا با عنوان الزام صنایع به نصب سیستم پایش آنلاین همه صنایع را محکوم به نصب سیستم پایش آنلاین کرد تا از این طریق عملکرد پالایشگاه ها و پتروشیمی ها به شکل آنلاین در دسترس باشد.

 

  • منبع خبر : پایگاه خبری دادورزی (لینک)
بيشتر
سال 1402:  مهار تورم، رشد تولید